26. augusti üritus "Ohutult kooli" koostöös Maanteeameti, Eesti Punase Risti ja Sõbra Käsi SA.

Suured-suured tänukallid Teile kõigile!
 

Osalesime laupäeval, 19. augustil Tartus, Emajõe festivali ajal  Tartumaa Abipolitseinikud MTÜ-i poolt  korraldatud  ennetusüritusel pealkirjaga "(Vägi)vallatu Tartu"


Meiega koos osalesid antud ennetusüritusel :


 • Häirekeskus , kes jagas  informatsiooni mis on nende jaoks oluline, et abi jõuaks abivajava kodanikuni võimalikult kiiresti
 • Politsei- ja Piirivalveameti poolt tutvustas patrull, millist infot nemad soovivad, et elanikkonnale kahju teinud isikud kiiremini tabada peale õigusrikkumise toime panemist 
 • Tartu Linnavalitsuse Sotsiaalosakond , Naiste Turvakodu ja Tartu Lastekaitse Ühing  tutvustasid kodanikele,  kuidas nemad ametkonnana ja MTÜ´na saavad aidata Tartu linna kodanike
 

„Suvesupi sööjate laste“ taasiseseisvumispäeva üritus


Lugu: Viivi Rae Tartu Lastekaitse Ühing

Fotod; Maivi Kõre


Soe lõunasöök on lapse päeva oluliseks osaks ka koolivaheajal. Juba kuuendat aastat järjest jagab Tartu Lastekaitse Ühing koos osaühinguga. Molineero koolivaheaegadel vähekindlustatud perede lastele tasuta suppi.

Eesti taasiseseisvumispäeval korraldas Tartu Lastekaitse Ühing suvesuppi söövatele lastele ja nende vanematele perepäeva. Koos joonistati pilte asfaldile ja paberile, mängiti mänge ning söödi suppi ja pannkooke moosiga. Kui asfaldikriidid olid kätte jagatud, hakati õhinal joonistama pilte oma kodust ja Eestimaast. Eriti tore oli kuulata laste seletusi joonistuste kohta.

„See on minu linn. Issi aitas joonistada maja ja laeva, mina joonistasin inimesed ja auto. Emme tegi maja korstnast tuleva suitsu, maja juurde lilled ja särava päikese, et kõigil rõõmu oleks“. Nii iseloomustas üks laps oma pere asfaldijoonistust.

Joonistati kogetud elamusi suvest ja meeldejäävamaid sündmusi. Piltidel oli näha hiljuti toimunud augustitormi ja langenud puid, vihma ja äikest. „Vaat siin on minu pilt äikesetormist, suur must pilv, kust vihma sajab, välgunooled tulevad otse maale.“

„Püüan Emajõel õngega suuri kalu. Olen kalamees.“ Nii iseloomustab oma pilti poiss, kes oli eelmisel päeval osalenud Emajõe festivalil. Mõne pildi alla oli kirjutatud „Naeratame rohkem!“ Joonistuste seas oli ka kaart taasiseseisvunud Eestile, millel olid multifilmide ja lasteraamatute tegelased.

Soovijad said oma pildi juures teha mälestuseks foto. Asfaldijoonistamisel auhindu ei jagatud, kuid head toetajad olid peredele välja pannud kinkekaarte kohviku, juuksuri ja soolakambri külastuseks.


Ürituse korraldajad tänavad osalenud lapsi ja nende peresid ning eriti kõiki toetajaid.

Naeratagem üksteisele, nii tundub maailm meie ümber ilusam, kaunim ja säravam. 

HEATEGEVUSLIK ÜRITUS „LAPSED METSA“.


Foto: Kairi Raud

Laupäeval, 22 juulil, toimus juba viiendat korda Tartu Offroad Klubi heategevuslik üritus „Lapsed metsa“ , millest viimased neli korda on üritust läbiviidud koostöös Tartu Lastekaitse Ühinguga. Üritusest osa saama valiti 50 last, kes on pärit suurperest või on hetkel majanduslikes raskustes. Tartu Offroad klubi liikmete, sõprade ja heade toetajatega pandi kokku päev, millest paljud meist võibolla isegi unistada ei oskaks.

Päev lastega algas keskpäeval. Seega said lapsed end pikaks päevaks mõnusasti välja magada. Kui just liiga suurt elevust polnud. Korraldustiim alustas kogunemist juba varem, et kõik mootorrattad, atv-d ja loomulikult off-roadmasinad ritta ajada. Sel korral olid kohal ka Kaitseväe sõidukid. Nuppe, tulesid ja  vilesid sai proovida politsei- ja tuletõrjeautodes. Agaramad said ka ise voolikust vett pritsida. Abipolitseinikud ja vabatahtlikud päästjad rääkisid päästetöödest ning jagasid väikseid meeneid. Lastele õpetati ka esmaabivõtteid. Selleks oli kohale tulnud Punase Risti vabatahtlik, kes huumori abiga laste tähelepanu haaras ja neile sedavõrd olulise info sel moel meelepärasemalt edastas. Lastel oli võimalik osaleda ka loosis.

Kui rahulikumad ja paiksemad tegevused olid läbi saanud, pakuti vahepalaks puuvilju, küpsiseid ja mahla. Seejärel saigi minna autosid uudistama. Lapsed said ise valida, millise autoga nad sõita tahaksid. Valitud autode peale nad lahkelt aidati ja veenduti, et kõik ikka turvaliselt kinnitatud saaks. Seiklus metsas saigi alata! Kui laste käest alguses küsiti, kas nad üldse teavad, mis see Offroad on, siis mõned  neist teadsid, et seda võib nimetada maastikusõiduks. Vaevalt aga oskas enamus neist ette kujutada sellist elamust, mida autos ise sees istudes kogeda sai. Võimsalt mürisevad autod, suured porised mülkad metsas, parajalt raputamist ja mõnusalt adrenaliini. Seda kohati ekstreemset lõbusõitu viisid läbi kogenud juhid, kes lastega kunagi riskima ei hakka ja arvestavad iga lapse soove. Kes kardab, sellega tehakse rahulikum tiir. Kes julgem on, sellega natuke hoogsam. Küll aga ennast proovile koos lastega ei panda, vaid minnakse ikkagi kindla peale välja, et auto jääb püsti ja lapsed terveks. Nii on ka igal aastal olnud- kõik on terved ja õnnelikud.

Sõitude vahele tehti paus lõunasöögiks. Pakuti sooja suppi, pajarooga ja pannkooke. Magustoiduks oli mitmeid erinevaid kooke ja küpsetisi, lisaks jäätist ja kohupiimakreemi. Kõik said valida omale meelepärase ja sellisest magusavalikust oli lastel rõõmu kui palju- vahest ju võib! Sagimist toidutelgis kauaks ei jätkunud, sest lastel oli kiire tagasi autode juurde. Ka autojuhtide enda sõnul lähevad lapsed iga ringiga julgemaks, tahavad veel ja veel. Niimoodi tiirutasid mitukümmend autot päris mitu tundi ja oli tunda, et juhid nautisid ka ise. Mida porisemad autod metsa vahelt välja tulid, seda lõbusam meel tundus olevat. Koos hakkama saamise tunne- seda oskavad lapsed nautida. Offroad’i liikmed hindavad enda sõnul selle ala juures ka enese proovile panemist, võimalust pea mõtetest tühjaks sõita ja kambavaimu, mis klubis on.  Enesekindlus, oskus mõtetele puhkust anda, kuuluvustunne ja sõpruskond on igati vajalikud komponendid hea vaimse tervise aluseks. See oli oluline eeskuju ja taustsõnum lastele pealtnäha vaid meelelahutuslikul üritusel. Klubi eesmärk  ürituse korraldamiseks oli aga selge ja lihtne- teha koos midagi head ja anda sellega ka selge signaal, et esmapilgul karmi ja jõulisena tunduva hobiala taga peituvad tegelikult lihtsad inimesed ja head südamed.

Päev võeti kokku kella viie paiku pärastlõunal. Lastelt korjati kokku helkurvestid, mis neile päeva alguses turvalisuse tagamiseks selga anti. Jagati väikseid kingipakke ning vahetati muljeid. Bussitäis lapsi, kes olid saabudes olnud veidi skeptilised ja kulm kortsus, sest ei teatud ju täpselt, mida oodata, olid õhtuks palju elavamad ja rõõmsamad. Õhkkond oli rõkkav ja silmad särasid. Selliste emotsioonidega  võib päeva korda läinuks arvata. Väsinud, aga õnnelikud olid ka Tartu Offroad’i Klubi ja Tartu Lastekaitse Ühingu liikmed, kes selle päeva toimkonnas olid. Lastega on palju toimetamist ja vastutustunne suur, kuid seda rohkemat rahulolu ja rõõmu kogeti ka korda läinud päeva lõpus.

Kõigil üritusel osalenud lastel on ka võimalus veeta üks tore päev Vudila mängumaal, vabalt valitud ajal kuni hooaja lõpuni.


 VÄGA SUURED TÄNUD Tartu Off-Road Klubilt ja Tartu Lastekaitse Ühingult kõigile,kes aitasid “Lapsed metsa 2017” üritust läbi viia. Järjekordselt sujus asi suurepäraselt, laste tagasiside oli väga positiivne. Suured suured tänud kõigile sponsoritele ja vabatahtlikkele: Eesti Punane Rist Jõgevamaa, Nõo Päästeselts, Abipolitseinikud, Maanteeamet Autosõit OÜ, Kõrgem Sõjakool, Tartu Kaitseliit, As Molineero, Rõngu pagar, Kommipomm, Nõo Lihatööstus, Valio Eesti, As Saku MTÜ ,Tartu Lasterikkad, Süüdimatute Motoriseeritud Gäng, Tartu autoklubi TRF44, Uuem Viis Oü, Amitrans Oü, Mäksträvel Oü, Nr1 aiad.ee, A-telgirent, Malistar Oü Akeron Oü, Nõo vald, Nõo Vallavalitsus, Vudila, Tartu Seikluspark, Rebella. Keegi anonüümne toetaja Nõost,  Kõik kes Te tegite väga maitsvaid kooke ja torte :)  Kõik vabatahtlikud, kes Te toimetasite laua juures ja kes Te küpsetasite pannkooke :) maaomanik, kes aitab igal aastal väga – väga – väga palju :) Kõik vabatahtlikud, kes Te aitasite lastega tegeleda Kõik fotograafid, kes Te tegite väga lahedaid pilte KÕIK VÄIKESTE JA SUURTE AUTODE ning SÕJAVÄEMASINATE JUHID ning ATVdega ja MOOTORATASTEGA SÕIDUTAJAD- kuna Teid oli palju , siis ERILISED TÄNUD TEILE KÕIGILE Erilised tänud Liina Salustele ja tema perele :) 

Tore on teha head, eriti kui leidub nii palju abivalmeid inimesi :)


Lugu: Anita Aasmäe, 

Tartu Lastekaitse Ühing                                                                                                                                                             22.Juuli.2017 

Tartu Lastekaitse Ühing Tartu linna Lastekaitsepäeval „ Mina ka“.


Tänavu tähistati 1. juunil Tartu linnas väärikalt Lastekaitsepäeva. Tartu linna lastekaitsepäev "Mina ka" oli Lille Maja noortekeskuse ja paljude koostööpartnerite poolt korraldatav ülelinnaline sündmus, kus olid kohal toimetamas suure hoolega ka Tartu Lastekaitse Ühingu liikmed. Päev algas linnapea Urmas Klaasi tervitusega ning pärastlõunale olid planeeritud etendused ja kontsertid. Märkimisväärseim osa oli aga erinevate teemadega õpitubadest üles ehitatud maailmad, kus lapsed said üheskoos lõbusa meelelahutuse osaliseks ja ise samuti käed külge panna. Loomulikult ei puudunud head ja paremat nänni, mis lastele preemiaks ja meeleheaks jagati.


Tartu Lastekaitse Ühing oli oma telgi sättinud Noortemaailma. Lapsed said joonistada värvikaid vitraaže, kus Ühingu tublid ja aktiivsed liikmed Tiina, Sirje ja Marju lapsi juhendasid, hoolitsesid, et kõik soovijad joonistama mahuks ja kõigile pliiats pihku jõuaks. Jagati õhupalle, kommi ja limonaadi. Päeva oli pilti püüdma tulnud fotograaf. Soovijaid oli tõesti palju, telgist vuhises läbi ca sada last ning kui kohati järjekord tekkimas oli, tõstsid Ühingu liikmed lauad ja pingid ümber nii, et keegi ilma ei jääks. „ Mina ka“ oli sellele päevale igati teemakohane ning oli tunda, et kõik osalejad pingutasid selle nimel, et tõepoolest iga laps saaks märgatud. Lõbusa ürituse saatel jagati palju erinevaid inforaamatuid vanemate ja laste õiguste kohta, et tõsta mõlemapoolset teadlikkust. Sealhulgas kolmest raamatukesest koosnevat sarja, mis käsitleb laste õigusi lähtudes ÜRO „ Lapse õiguste konventsioonist“ ning „ Kirjad Lapsevanemale“. Lisaks inforaamatutele said külastajad soovi korral kaasa võtta ka kaunilt illustreeritud toetava sisuga raamatu „ Tasa ja targu“, mis jagab leebeid kasvatusvõtteid vanematele ning interneti ohtudele tähelepanu pöörava lapsemeelse väljaande „ Bibi internetis“. Oluliseks peeti ka Lasteabi 116111 telefoninumbri jagamist, mis pisteti silmapaistva kollase kleepsuna ühes meenetega kaasa.

Ühing pidas oluliseks tutvustada missioonist lähtuvat tegevuskava, millega lastega peresid vajadusel võimalik aidata on. Eriti oluliseks pidas Ühing luua turvatunnet ja julgustada lapsevanemaid vajadusel nende poole pöörduma, rõhutades seda, et Tartu Lastekaitse Ühing ei ole seotud Tartu linna Sotsiaalosakonnaga ning ei tasu karta, et keegi tuleb neid kurja kohtunikuna hindama nende vanemlikes sooritustes. Tartu Lastekaitse Ühingu eesmärk on olla sõltumatult toeks kriisiolukordades, mis võivad igaühe elus ette tulla. Ühingu tegevuste hulka kuuluvad tasuta riiete ja tarbeesemete jagamised, koolivaheaegadel tasuta supisöömine raskustes peredele, erinevate ürituste korraldamine lastele, kelle perel ei jää väga palju ressurssi suuremateks meelelahutuslikeks ettevõtmisteks. Hea näide sellest on hiljuti korraldatud Rattapäev ning suviti minnakse juba mitmendat aastat lastega loodusesse vingete neljarattalistega tutvuma. Nüüd on lisandunud vestlusringid emadele, kus üheskoos saab muret jagada ja ka lahendusi leida.


Loodetavasti loob Ühingu osalemine avalikkel üritustel suurema usalduse ja teadlikkuse võimalusest koostööks ja annetusteks Ühingule, kuna Tartu Lastekaitse Ühing on täiesti iseseisev ühing, selle liikmed vabatahtlikud ning peamiselt hoiavad Ühingu tegevust elus ikkagi head annetajad, toetajad ja sponsorid nii abi jagamisel kui ka ürituste korraldamisel. Vabatahtlike liikmete panus tuleb südamest aidata neid, kes iseennast veel aidata ei oska. Need on lapsed.


Kokkuvõtvalt läks see lastele mõeldud pidupäev igati korda. Vahepeal tuli küll ilma trotsides end pisikese telgi alla kokku mahutada, kuid lapsed ei lasknud end sellest sugugi häirida. Lapsed sellised ongi. Nii kaua kuni on rõõm koosolemisest ja koosloomisest, ei morjenda vihm, tuul ega miski muu. See ongi meie kohus täiskasvanuna- kinkida rõõmu ja võimalust tunda end olulise ja väärtustatud osana kooslusest. Vastutasuks õpetavad lapsed tühistest muredest mööda minemist ning elu lihtsatest ja toredatest asjadest siiralt rõõmu tundmist. Lapsed ei vaja väga palju, aga see, mida nad vajavad, peaks olema kättesaadava igale ühele neist. Märkamine, kuulamine, olemas olemine, toetamine, soojus, täis kõht ja armastus. Selle eest peame meie, täiskasvanud, seisma, et iga laps oleks märgatud, toetatud, armastatud. Eelkõige oma pere poolt. Selle eest seisab ka Tartu Lastekaitse Ühing.


Aitäh ka meie poolt korraldajatele, toetajatele, osalejatele ning eriti lastele, kes sellesse päeva värvid lõid!


Anita Aasmäe

Tartu Lastekaitse Ühing

12. juuni 2017
Projekt "Soodsalt söönuks"


01.01.2015 - 30.09.2015(rahastaja KOV)


Projekti "Soodsalt söönuks" eesmärgiks oli õpetada raskustesse sattunud peredele toimetulekuoskusi: planeerida pere eelarvet, osata valmistada odavat ja tervislikku toitu, osata leida abi, et tulla toime ettetulnud pereproblemidega.

Projektis osales 30 peret Tartu linnast, enamus neist Toidupangalt abisaajad.

Igale perele toimus kolm toidukoolitust, kus toitlustusspetsialisti abiga õpetati koostama menüüsid ning valmistama lihtsaid, maitsvaid ja tervislikke toite. Projekti teise osana oli koolitus, kus osalesid pere täiskasvanud liikmed ja seal õpetati pere eelarve koostamist ning majanduskulude planeerimist. Samuti osalesid pered psühholoogi- suhtenõustaja koolitustel. Soovijatel oli võimalik saada ka individuaalset nõustamist.

 

Tartu Off-Road klubi seiklusrikas päev noortega

Tartu Off-Road klubi korraldas 26.juulil heategevuslikku ürituse majanduslikus puuduses olevate perede lastele. 
Üritusele olid oodatud poisid ja tüdrukuid alates 10 eluaastast.
Päevakava:
 • rääkida oma hobidest;
 • sõidutada noori off-road autodega, ATV-dega ja mootoratastega;
 • tutvustada esmaabi võtteid; 
 • Mõõgaklubi tegevuse tutvustus;
 • Toitlustus;
 • Üllatused

Suured tänus Tartu Off-Road klubile ning sponsoritele:
Tartu linn, A-Telgirent, Rapo AS, TopAuto Tartu, Valio Eesti AS, Alecoq , AS Salvest, Lusikas OÜ, Premium 7, Kambja tankla, Eesti Punane Rist Jõgevamaa, Surnumere Soolakeskus, OÜ Amitrans, Iron Service OÜ, J Voitka Yritys ky, Rõngu Pagar, Maarit Kalberg, Aili Värv
30.juuli 2014 
 

Tartu Lastekaitse Ühing, mis tähistas see aasta oma 25-ndat sünnipäeva korraldab lastekaitsepäeva  Tartu Annelinna Prismas. Sündmus leiab aset pühapäeval, 1.juunil kell 11:00 - 15:00 ning külla on oodata palju toredaid sõpru.


Lastekaitsepäeval astuvad üles:

 • Teater NORA 
 • Sk Gymnastic 
 • Teadusbuss
 • Politseikoerad
 • JJ-street
 •  Karolin Minenko

Ühisel perepäeval leidub näomaalingu ja õhupalliloomade tegijaid, pildistamise ja joonistuse nurgake, õnneloos, lauamänge, lemmikloomi, mootorrattaid... ja palju toredaid inimesi. Täname:

Prisma Peremarket AS - Teleprint OÜ - MTÜ Potsataja - JJ-street - Sk Gymnastic - Teater NORA - Maanteeamet - Tarvo Metspalu ja Teadusbuss - Karme Speek - Elen Käsi


1.mai 2014

15 kingapaari lastele

Ühendriikides tegutseb vabatahtlikest koosnev mittetulundusühing Bromanship Inc, kes otsib erinevaid võimalusi, kuidas lapsi aidata ja naeratama panna, kus iganes nad siin ilmas ei elaks. See ühing otsustas naeratama panna aprillikuus Tartu lastega peresid. Andes neile võimalus minna poodi ja osta lastele jalanõusid. Selleks kogusid nad ise raha Usas oma kodutänaval kasutatud nalanõude müügiga. 

Tänu neile sai 24. aprill 2014 kümne erineva perekonna lapsed linnast koju jalutada uute ja uhkete jalatsitega.

Aitäh, Bromanship Inc! 


25.aprill 2014

Tartu Lastekaitse Ühing 25 - aastane!

Tartu Lastekaitse Ühing on loodud 17. jaanuaril 1989. aastal ning seega juba tegutsenud veerand sajandit.
Palju Õnne!

Nende aastate jooksul on olud ühingul ja tema tegutsemisel nii päri-kui vastutuult, tõuse ja mõõne, kuid need ei ole rikkunud seda rõõmu, mida vabatahtlik töö annab!

Alanud aastal on plaanis veel rohkemgi ära teha.
Ja uued vabatahtlikud on alati oodatud!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   17.jaanuar 2014

Ülevaade 2013 ettevõtmistele

 • Maikuu: JALGRATTAPÄEV – toimus Annelinnas, erinevad liiklusteemalised mängud, räägiti liiklusohutusest, võisteldi vigursõidus.
 • Maikuu: PEREPÄEV – toimus koostöös Anne Noortekeskuse ja Lelulaga.
 • Juunikuu: LASTEKAITSEPÄEV Luunja roosiaias – koostöö Luunja Kultuuri- ja Vabaaja Keskusega. Õnneloos, mängude, õhupalliloomade meisterdajad. Päästeameti ja Politsei auto uudistamise võimalused. Tartu perede tanspordiks eraldi buss tellitud.
 • Juulikuu: PIVAROOTSI LAAGER Soome sõpradega juulis.
 • Augustikuu: KOOLIALGUSE PIDU augustikuu viimasel päeval – toimus Uula Huvikeskuses kohalikele lastele
 • Septembrikuu: PEREPÄEV E-caffes koos noorte füüsikutega. Toimusid erinevad katsed, viidi läbi erinevaid mänge ning enne pannkoogisöömist oli võimalus ka joonistada. 
 • Detsembrikuus VÄLJASÕIT JÕULUMAALE Ülenurme Talurahva Muuseumisse.


 • Aasta jooksul võtsime mitmel korral vastu sõpru nii Soomest kui Rootsist, kes suhtlesid ka meie peredega ja tõid riideabi. 


 • Kauplus Humana poolt igakuine riideabi. Riideabi jagati peredele iga kuu ühel pühapäeval.
 • OÜ Lusikas pakkus raskustes perede lastele suvesuppi ning on toitis abivajajaid ka koolivaheaegadel.

                                                                                                                                                                                          28.detsember 2013

Noorteprojekt „Avastamas ennast

Euroopa Noored rahastusega projekt sai alguse aastal 2012 ning koostöös Puhja vallas asuva Uula Huvikeskusega.
SIHTGRUPP: noored, kes olid pahuksis seadusega; kellel oli kadunud õpihuvi; keeruline kodune olukord
TEGEVUS: toimusid erinevad vestlusringid, grupitööd ning ühised väljasõidud: teatrisse, kinno, Aurasse, Ahhaa keskusesse, batuudikeskusesse ja Otepää seiklusparki.Viidi läbi kolmepäevane talgulaager, kus ühiselt värviti Uula huvikeskuse ruume ning tehti muudki vajalikku, et huvikeskus mõnusam välja näeks.

Projekti meeskonna moodustasid Tartu LKÜ noored ühingu liikmed ja vabatahtlikud.

Tagasiside projektis osalejatelt oli positiivne ning see annab julgust jätkata noori toetava tegevusega.
                                                                                                                                                                                      16.detsember 2013

Projekt „Õiguskuulekas laps  õpetatud vanemate toel

Koostöö Tartu linna lastekaitsetöötajate ning koolide sotsiaaltöötajatega - võimaldati lastevanematele pereterapeudi Krista Joosti individuaalset nõustamist ning osaleda grupitöödes, kus arutati erinevaid teemasid (eneseanalüüs, pere nõustamine -pere plussid ja miinused, peresisesed suhted, toimetulek konfliktidega jne)
Lapsed said osa võtta ühepäevasest purjelaagrist Saadjärve ääres, mille võimaldasid üliõpilaspäevade ajal korraldatud „Võluaia heategevuskontsert“ Tartu Botaanikaaias ning Saadjärve jahtklubi vabatahtlikud.
                                                                                                                                                                                           7. oktoober 2013